- Останнє оновлення: 11 жовтня 2019
- Опубліковано: 11 жовтня 2019
- Категорія: Новини
- Перегляди: 689
11.10.2019
ХІІ УКРАЇНСЬКИЙ БІОХІМІЧНИЙ КОНГРЕС:
30 вересня – 04 жовтня 2019 р., м. Тернопіль
ПІСЛЯМОВА
Відгуки:
http://te-rada.org/list/?type=view&id=11584
http://www.golos.com.ua/article/322377
З тезами можна ознайомитися:
{aridoc engine="google" width="600" height="300"}/images/xii_conf/Med_chem-3-2019.pdf{/aridoc}
- Останнє оновлення: 26 вересня 2019
- Опубліковано: 26 вересня 2019
- Категорія: Новини
- Перегляди: 765
Газета Кабінету Міністрів України "Урядовий кур'єр"
"Біохіміки України зберуться в Тернополі"
Микола ШОТ
Упродовж п’яти днів — з 30 вересня до 4 жовтня Тернопіль прийматиме учасників ХІІ Українського біохімічного конгресу. Такий масштабний захід проводять раз на чотири роки. З’їдуться на форум понад 400 осіб.
Голова організаційного й програмного комітетів конгресу академік Національної академії наук та Національної академії медичних наук, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, президент Українського біохімічного товариства Сергій Комісаренко в розмові з кореспондентом «УК» зауважив, що серед учасників форуму будуть не лише біохіміки, а й фахівці, які розвивають науки про життя. Адже хоч біохімію вважають центральною наукою про життя, є багато відгалужень, з’являються нові науки, тобто біохімія має своє місце й водночас співпрацює з багатьма іншими.
Місцем проведення ХІІ Українського біохімічного конгресу стане Тернопільський національний медичний університет імені Івана Горбачевського — видатного ученого та організатора охорони здоров’я. Народився він у селі Зарубинці на Тернопільщині. Ставши біохіміком, уперше синтезував сечовину, першим передбачив, що протеїни складаються з амінокислот. Нині відомо, що Іван Горбачевський був одним з номінантів на Нобелівську премію 1911 року, першим європейським міністром охорони здоров’я. Тому й вирішили конгрес біохіміків організувати саме в Тернополі.
Першу пленарну лекцію на конгресі зробить академік Сергій Комісаренко. Її тему він окреслив так: «Досягнення наук про життя — основа сучасної та майбутньої медицини». Ця доповідь буде своєрідною базою для подальшої роботи форуму.
Друга лекція складатиметься із двох виступів, що присвятять академікові Іванові Горбачевському. Ректор Тернопільського національного медичного університету професор Михайло Корда розповість про Івана Горбачевського як видатного вченого, громадсько-політичного й державного діяча, а професор першого медичного факультету Карлового університету у Празі Станіслав Штіпек — як про засновника чеської медичної хімії.
Програма конгресу складатиметься не лише із пленарних, а й симпозіальних засідань. Інколи паралельно відбуватимуться по кілька симпозіумів. Будуть і круглі столи. Під час цих заходів мають намір обговорити тему біобезпеки, наголос поставлять і на біоінформатиці, нанобіотехнології, системній біології, використанні грід-технологій. Ітиметься також про сталий розвиток і природокористування в Україні.
Організують два освітні семінари. Один з них проводитиме науковець зі США доктор Шандор Варі. На ньому обговорюватимуть, як впливають інновації на медицину і як справжня медицина не може без інновацій.
Другий семінар відбудеться завдяки Федерації європейських біохімічних товариств, рівноправний член якої — Українське біохімічне товариство. На цьому заході розглядатимуть такі робочі питання: як шукати міжнародні гранти, як правильно писати наукові статті, щоб вони побачили світ у відомих наукових часописах, як викладати біохімію та інші науки про життя.
У межах конгресу відбудеться з’їзд Українського біохімічного товариства. Воно існує 91 рік. Це одна з найстаріших біохімічних організацій у світі. В Україні цю структуру заснував академік Олександр Палладін, який створив 1925 року Інститут біохімії, названий нині його іменем.
На з’їзді прозвітують про міжнародну й національну діяльність товариства як громадської професійної організації та про діяльність її членів, оберуть керівництво, обговорять інші питання.
При копіюванні даної статті посилання на джерело обов'язкове: Урядовий кур'єр
- Останнє оновлення: 16 червня 2019
- Опубліковано: 03 червня 2019
- Категорія: Новини
- Перегляди: 1874
Станом на 16.06.2019 р.
ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ № 3
Шановні колеги!
Як вам відомо, ХІІ Український біохімічний Конгрес, відбудеться 30 вересня – 4 жовтня цього року в м.Тернопіль на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського..
До виступів на Конгресі з пленарними лекціями і повідомленнями запрошені найвідоміші закордонні і вітчизняні вчені. Наразі, у Конгресі візьмуть участь найкращі вчені України у відповідних розділах наук про життя та медицини, а також наші колеги, щонайменше, із США, Німеччини, КНР, Швеції, Фінляндії, Італії, Польщі, Хорватії, Угорщини, Грузії, Туреччини та інших країн. Конгрес має історичну назву «біохімічний», але він носить міждисциплінарний характер і охоплює значно ширше коло «Life sciences», включно з молекулярною, системною і клітинною біологією, біофізикою, геномікою, імунологією, ендокринологією, онкологією тощо.
Оргкомітет все робить, щоб ХІІ Український біохімічний конгрес відбувся на високому науковому і організаційному рівні. і став визначною подією в науковому житті України.
Слід відмітити, що керівництво Університету імені І.Я. Горбачевського максимально сприяє проведенню Конгресу.
З огляду на те, що Конгрес проходитиме на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського і приверне увагу українських медиків, але головним чином - завдяки бурхливому прогресу сучасних біологічних і медичних наук та широкому проникненню-використанню досягнень сучасної біології в експериментальній та клінічній медицині, що закладає основи для персоніфікованої медицини, організатори Конгресу при складанні його програми суттєву увагу приділили актуальним проблемам медичної науки. Коротка Програма у вигляді схеми Конгресу у часі вже виставлена на сайті. Детальна Програма з назвами доповідей буде виставлена на сайті найближчим можливим часом після прийому усіх тез та узгодження часу виступів запрошених лекторів.
Шановні колеги!
Реєстрацію тез завершено, але реєстрація участі у Конгресі продовжується до 20 вересня. Щиро дякуємо за активність!
Сама реєстрація для участі у Конгресі (без публікації тез) буде проводитися до 20 вересня 2019 р.
Особливо важливим є участь у Конгресі молодих науковців – нашого майбутнього. Тому Оргкомітет Конгресу звертається з проханням до керівників наукових установ НАН та НАМН України, інших міністерств і відомств, до керівників вищих навчальних закладів з проханням підтримати фінансово участь у Конгресі наукової молоді.
Нагадуємо, що за ініціативи FEBS у рамках Конгресу проходитиме освітній семінар (Education Workshop) для вчених у галузі природничих наук та експериментальної медицини - «Techniques And Efficient Roadmaps: New Options For Practicals And Innovative Learning» за участі провідних європейських лекторів – фахівців з освіти. Під час семінару планується висвітлення таких, зокрема тем, як: підготовка дисертацій, написання наукових статей та грантів, дистанційне навчання тощо. В зв’язку з тим, що Семінар проводиться в кінці Конгресу, в ньому можуть взяти участь бажаючі – не зареєстровані для участі у Конгресі, але реєстрація для участі у Семінарі є обов’язковою до 20 вересня 2019 р на сайті https://forms.gle/S9Cqcjw2qHUXZUoA9. Участь у семінарі безкоштовна, його учасники отримують відповідний сертифікат. Програма освітнього семінару розміщена на сайті Конгресу.
Рекомендуємо також взяти участь у Семінарі (Workshop) «Innovative Medicine Does Not Exist Without Knowledge Transfer», що проводиться головою Асоціації з регіональної кооперації зі здоров’я, науки та технологій (RЕCOOP HST) доктором Шандор Варі (США). Семінар присвячений імплементації новітніх досягнень фундаментальних досліджень «наук про життя» у медичну практику. Семінар буде проведено перед початком офіційної частини Конгресу з 14:00 до 16:00 години 30 вересня. Участь у семінарі безкоштовна, і реєстрація для участі не потрібна.
Настійно радимо взяти участь у цих цікавих і важливих семінарах!
Оргкомітет Конгресу звертається з проханням розмістити Інформаційне повідомлення №3 на інформаційних стендах наукових установ НАН, НАМН, НААН України, вищих учбових закладів України, регіональних відділень УБТ та сприяти поширенню інформації щодо проведення ХІІ Українського біохімічного Конгресу серед наукової спільноти.
Слідкуйте за новинами на сайті Конгресу http://www.bioinfo.org.ua
Оргкомітет Конгресу
- Останнє оновлення: 18 липня 2019
- Опубліковано: 24 травня 2019
- Категорія: Новини
- Перегляди: 731
Інформаційне повідомлення 2
На додаток до попередньої інформації щодо проведення ХІІ Українського біохімічного Конгресу, присвяченого 165-річниці від дня народження Івана Горбачевського, 30 вересня – 04 жовтня 2019 р. у м. Тернопіль, Організаційний комітет повідомляє, що цією видатною подією зацікавилася світова наукова спільнота. Зокрема, Федерація Європейських Біохімічних Товариств (FEBS), членом якої є Українське біохімічне товариство, та Асоціація з регіональної кооперації зі здоров’я, науки та технологій (RЕCOOP HST), членом якої є Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Комітет FEBS з Освіти (FEBS Education Commitee), основна мета якого – забезпечення високого рівня викладання біохімії, зокрема, і наук про життя взагалі, запропонував проведення в рамках Конгресу освітнього семінару (Education Workshop) ‘Techniques and efficient roadmaps: new options for practicals and innovative learning’ за участі провідних європейських лекторів – фахівців з освіти у галузі природничих наук та експериментальної медицини. Під час семінару планується висвітлення таких актуальних тем:
Key Knowledge and Skills for Molecular Life Sciences; PhD training; How to write a scientific paper; How to write grants, Distance or E-learning; Effective use of technology in education; Designing laboratory practicals; Team-Based-learning; Biochemistry education for the needs of medicine and pharmaceutics.
Education Workshop проходитиме 3 жовтня з 17:00 до 18:30 та 4 жовтня з 8:30 до 17:00. Обов’язкова попередня реєстрація учасників за посиланням: https://forms.gle/S9Cqcjw2qHUXZUoA9. Учасники Семінару отримують відповідний сертифікат. Участь у семінарі – безкоштовна. Поза тим, FEBS розглядає можливість фінансової підтримки (Travel Grant) молодим науковцям.
Голова RЕCOOP HST, США - директор з міжнародних досліджень та програм інноваційного менеджменту в Сідар-Синайському медичному центрі, штат Каліфорнія, США доктор Шандор Варі запропонував включити до Програми Конгресу семінар (Workshop) ‘Innovative Medicine Does Not Exist Without Knowledge Transfer’. Цей семінар є важливим з огляду на актуальну проблему імплементації новітніх досягнень фундаментальних біохімічних досліджень у медичну практику.
Workshop ‘Innovative Medicine…’ проходитиме 30 вересня з 14:00 до 16:00 години перед початком офіційної частини Конгресу. Попередня реєстрація не потрібна.
Вказані вище семінари розраховані на науковців, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів,студентів та інших фахівців, які пов’язані з викладанням та/чи науковою роботою у галузі наук про життя, зокрема біохімії, молекулярної і клітинної біології, медицини, фармацевтики, біотехнології, ветеринарії. Участь у семінарі – безкоштовна.
Робоча мова обох семінарів – англійська.
НАСТІЙНО РАДИМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ЦИХ СЕМІНАРАХ!
Більш детальну інформацію про семінари розміщено на сайті Конгресу http://www.bioinfo.org.ua
Просимо поширити оновлену інформацію серед фахівців Вашої установи та сподіваємося на їхню участь у роботі Конгресу.
Оргкомітет Конгресу